Koalicja Wsparcia

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home Artykuły i publikacje Przedszkole Samorządowe nr 26

Przedszkole Samorządowe nr 26

Przedszkole Samorządowe nr 26


Przedszkole Samorządowe nr 26 Integracyjne mieści się przy ul. Ciepłej 19 i funkcjonuje od 1.09.1991 jako pierwsza placówka tego typu w Białymstoku i regionie północno-wschodniej Polski. Przedszkolem kieruje dyrektor mgr Beata Józwowicz.
Placówka usytuowana jest w atrakcyjnym punkcie miasta, z dala od gwaru ulicznego. Posiada zagospodarowany plac zabaw wkomponowany w piękną zieleń.
Podstawową zasadą pracy w grupie integracyjnej jest wspólne przebywanie i współuczestnictwo
w zajęciach dzieci zdrowych i niepełnosprawnych.
Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje i realizuje bogaty program dydaktyczno-terapeutyczno- wychowawczy. Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych bazuje na programach indywidualnych, doskonalonych do możliwości psychologicznych dzieci. Stosujemy formy pracy w małych grupach i wykorzystujemy m.in. następujące metody pracy: Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, Dobrego Startu M. Bogdanowicz, Globalnego Czytania J. Majchrzak
i G. Domanna, elementy metody M. Montessori, Gimnastyka Mózgu P. Dennisona, koncepcja C. Orffa, elementy technik C. Freineta, metody Labana i Kniessów, hipoterapię, muzykoterapię i artterapię. Prowadzona jest również indywidualna praca z dzieckiem w gabinecie terapii psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej, rehabilitacji ruchowej.
Dzięki dobrze wyposażonej pracowni komputerowej istnieje możliwość organizowania ciekawych zajęć, w trakcie których dzieci zapoznają się z obsługą komputera i uczą się w oparciu o programy komputerowe. Dzieci rozwijają swoje zdolności i zainteresowania w zespole teatralnym "Przedszkolaki-Cudaki", plastycznym "Pędzelki", folklorystycznym Podlasiaczki" oraz tańca nowoczesnego "Karuzela".
Placówka posiada kucyka do nauki jazdy konnej i hipoterapii, przeprowadzane są również zajęcia z dogoterapii. Dysponujemy basenem, w którym odbywają się zajęcia nauki pływania.Zwyczajem naszej placówki jest organizowanie barwnych i atrakcyjnych uroczystości: Urodziny dziecka, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka, Andrzejki, Święto Ziemi, święta religijne połączone z kiermaszami, Bal Karnawałowy, pożegnanie przedszkola.
Jesteśmy organizatorami corocznego festiwalu "Piosenki i Tańce Naszego Regionu" dzieciom z woj. podlaskiego, konkursu plastycznego "Na Podlasiu" a także "Igrzysk Integracyjnych" dzieciom z oddziałów "0" przedszkoli i szkół z klasami integracyjnymi.
Prowadzimy szeroką współpracę z rodzicami, prężnie działa Rada Rodziców. Organizujemy dla rodziców zajęcia otwarte, zebrania grupowe i tematyczne, a także cykle spotkań ze specjalistami. Wykwalifikowana kadra i posiadana baza zapewniają miłą atmosferę, w której dziecko ma szansę rozwinąć swój potencjał rozwojowy i osiągnąć dobre przygotowanie do szkoły.
W miesiącach marzec-kwiecień trwają zapisy do przedszkola. Rodzice wypełniają kartę zgłoszeniową dziecka, wpisując dokładnie wymagane dane. Wypełnioną kartę należy osobiście złożyć w kancelarii przedszkola. Rodzice dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych zobowiązani są do dołączenia do w/w karty aktualnych zaświadczeń lekarskich i orzeczeń z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zgłoszone zapraszamy do udziału w zajęciach otwartych, prowadzonych przez pedagogów i specjalistów.

 

 

Ankieta

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości